PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107312}

Obłęd

The Jacket
7,5 69 921
ocen
7,5 10 1 69921
6,2 12
ocen krytyków
Obłęd
powrót do forum filmu Obłęd

Właśnie w koło Efektu Motyla było tyle zamieszania jak go obejrzałem to stwierdziłem że zupełnie bezpodstawnie... Film był ciekawy ale nic specjalnego w nim nie było co by uzasadniło taką pompę w koło niego.

Natomiast The Jacket mimo zupełnej anonimowości, co już sam fakt że dopiero teraz go obejrzałem, sprawił mi naprawdę dużą niespodziankę.
Wspaniała gra Adriena Brody'ego, oraz klimat jaki panuje, rodem z Being John Malkovich łączy film w naprawdę świetną całość.

Więc polecam każdemu kto nie ocenia filmów po ilości efektów specjalnych jak większość pustaków disujących ten film pod pretekstem wtórności albo bądź co bądź pozornego(aż nadto) podobieństwa do Efektu Motyla. Ale to tak jak gdyby porównywać Mroczne Miasto z nie wiem Equilibrium. Tak więc naprawdę świetny film. Nie odczuwa się takiego wymuszonego wydumania jak w większości filmów gatunku "timeslip".

No więc jeszcze raz polecam i nie słuchajcie debili twierdzących jak poniżej czytałem że nuda i ogólna słabość bo efekt motyla lepszy...
To dwa zupełnie różne filmy a jeśli już je mam porównać to mając do wyboru te dwa filmy wybrał bym z cała pewnością "The Jacket".



ocenił(a) film na 7
RenMidori

Kurcze a już się bałem, że jestem osamotniony w tej opinii ;-)

Generalnie przed obejrzeniem przeczytałem recenzję "Jacket", w której został on odniesiony do "Butterfly Efect" jako podobny film. Przyznaję, że nie lubię "Butterfly..."- nie podoba mi się jego klimat, pomysł fajny, ale klimat filmu, udziwnienia w fabule etc. nie w moim guście, a obecność quasiaktorów młodego pokolenia bardzo męczyła.
Więc nastawiłem się na to, że "Jacket" będzie mało ciekawy... No ale okazał się bardzo fajny, a pozytywne zaskoczenie klimatem filmu spotęgowało zainteresowanie podczas oglądania!

Bardzo mi się podoba, że nacisk w filmie został położony nie na samą delokalizację czasoprzestrzenną, ale na zachowania behawioralne, na kontakt między postaciami i ogólnie film ma fajne przesłanie. Do tego bardzo fajna gra aktorska Daniela Craiga- do tego podoba mi się bardzo jego postać.

Przyłączam się do apelu- film bardzo fajny, polecam, szczególnie jeśli ktoś lubi film "Być jak John Malkovich".

ocenił(a) film na 7
Selekos

Mi też śie podobał Mrs. Bond w tej roli ;p tylko mam wrażenie że jego rola była zbyt mała no i niewyjaśniony wątek jego śmierci - skoro zobaczyliśmy jego nagrobek w przyszłości w 2007r obok grobu Jacka to jak on zmarł bo chyba nie ze starości:// liczyłem że jakoś rozwiną bo skoro nie to po jakiego diabła to pokazywać?
Co do porównania Obłędu z motylem to oba filmy dobre z lekkim wskazaniem na ten pierwszy, mniej hollywodzkich zabiegów a o dziwo z duużo bardziej gwiazdorską obsadą.

Moja ocena 7/10

ocenił(a) film na 10
RenMidori

popieram-----------------------------------

RenMidori

Tak z ciekawości: o którym "Mrocznym mieście" mówisz? Bo są trzy do wyboru. Może po prostu napisz angielska nazwę, będę wdzięczna ;)

ocenił(a) film na 7
Micodin

Dark City

ocenił(a) film na 7
RenMidori

"Obłęd" w moim przekonaniu reprezentuje coś, trzyma w napięciu. Jest lepszy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones