PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=137872}
7,7 55
ocen
7,7 10 1 55

Giorgino
powrót do forum filmu Giorgino

Ten film powstał z myślą o Mylene Farmer, muzie Laurenta Boutonat. "Giorgino" to takie chaotyczne dzieło ponowoczesości. Boutonnat miesza inspiracje kinem Tarkowskiego, Bergmana, Kieślowskiego, a także literaturą romantyczną, mrokiem Edgara Poe i niepokojem Baudelaire'a. Skłonnośc Boutonnata do wielkich, przeładowanych form nie wychodzi temu filmowi na korzyść. Zachwycają zdjęcia, ujmuje muzyka, gra aktorska i oczywiście postać odtwarzana przez francuską Goth Divę Mylene Farmer.

ocenił(a) film na 10
wydzielina

Moim zdaniem mimo paru wad i niepochlebnych jego ocen film jest naprawdę piękny. Ma świetny klimat i wzrusza w przeciwieństwie do niektórych plastikowych romansów. Jednak "uzdrawiająca scena erotyczna" to IMO zły pomysł. Daję zasłużone 9,5/10(to moja własna subiektywna ocena). Mogę go polecić nie tylko fanom Mylene. Ostatnio film miał premierę we Francji na DVD. Kto wie... może przywędruje do Polski.

ocenił(a) film na 9
jupiter345

Jako fan Mylene zaopatrzyłem się w to DVD. Warto. A film piękny wizualnie, muzyka Laurenta znakomita, kilka scen robi wrażenie. Dla fanów MF pozycja obowiązkowa :)

wydzielina

nie określiłbym zdecydowanie mileny jako goth divy :D

użytkownik usunięty
mrmasquerade

Czy ja wiem? Na początku kariery tworzyła new wave, ta muzyka zawsze byla silnie powiązana z subkulturą gotycką. Jako inspiracje podawała Czarny Romantyzm (Poe - poświęciła mu utwór), innych wielbionych przez gothów pisarzy (Beaudelaire, Woolf) i filozofów (Cioran). Wiele teledysków ma gotycki klimat (szczyt w "Je te rends ton amour", a ostatnio "Je te dis tout" i najnowszy singiel), Samo "Giorgino" to studnia gotyckich motywów i stylu, wiele tekstów piosenek te motywy wykorzystuje. To jedyna gwiazda pop, którą silnie podziwiają twórcy muzyki gotyckiej (choćby Mana) i której płyty, nawet najnowsze, można kupić na Zachodzie w sklepach z muzyką dark independent. W jakimś sensie jest więc "goth divą", a raczej była za nią uważana dawniej, ale to tylko jeden, poboczny aspekt jej osobowości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones